مسطح نمایش هورمون دستگاه بی خوابی کم خوابی

مسطح: نمایش هورمون دستگاه بی خوابی کم خوابی استفاده نمایشگر بی خوابی هورمون ها الکترونیکی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی صعود قیمت طلا و حرکت های عجیب نقدینگی

قیمت طلا در یکی، دو هفته اخیر روند نزولی متعادلی داشت که البته نتوانست سرعت ملایم خود را حفظ کند و در یکی دو روز اخیر تحت گاز حرکت کرده، به طوری که قیمت سکه از

صعود قیمت طلا و حرکت های عجیب نقدینگی

صعود قیمت طلا و حرکت های عجیب نقدینگی

عبارات مهم : بازار

قیمت طلا در یکی، دو هفته اخیر روند نزولی متعادلی داشت که البته نتوانست سرعت ملایم خود را حفظ کند و در یکی دو روز اخیر تحت گاز حرکت کرده، به طوری که قیمت سکه از سقف تاریخی 2 میلیون و 500 هزار تومان نیز رد شد.

صعود قیمت طلا و حرکت های عجیب نقدینگی

اصولا کالاهایی نظیر طلا که قیمت آن در نوسان است و مانند سهام، بازار متشکل هم دارند، از تحلیل تکنیکال بهره مند می شوند. عمده تحلیلگران تکنیکال این کالای سرمایه ای اعتقاد بودند که اگر سکه سقف 2 میلیون و 500 هزار تومان را بشکند، افزایش بیش از این مقدار هم قطعی است ولی به علت این که شرایط دیگری همچون معادلات سیاسی جهانی و منطقه ای و همچنین تصمیمات دولت و بانک مرکزی بر قیمت طلا تاثیر گذار هست، نمی توان سقف زیاد کردن را آینده نگری کرد. با این حال بر اساس همین آینده نگری ها، بسیاری از سرمایه گذاران متکی به تحلیل تکنیکال وارد بازار شدند. گفتنی است بسیاری از این افراد، از ابتدای فروردین امسال شروع سرمایه گذاری خود در این بازار را با فعالیت در بازار آتی سکه شروع کرده بودند.

لازم به ذکر است تحلیل تکنیکال روشی جهت آینده نگری قیمت ها در بازار از طریق مطالعه اوضاع گذشته بازار هست. در این تحلیلاز طریق بررسی تغییرات و نوسان های قیمت ها و حجم معاملات و عرضه و تقاضا می توان اوضاع قیمت ها در آینده را آینده نگری کرد. این روش تحلیل در بازار ارزهای خارجی، بازارهای بورس اوراق بهادار و بازار طلا و دیگر فلزات گران بها کاربرد گسترده ای دارد. تحلیلگران تکنیکال ارزش ذاتی اوراق بهادار را اندازه گیری نمی کنند، در عوض از نمودارها و ابزارهای دیگر جهت شناسایی الگوهایی که می تواند فعالیت آتی سهم را آینده نگری کند، بهره می-گیرند.

قیمت طلا در یکی، دو هفته اخیر روند نزولی متعادلی داشت که البته نتوانست سرعت ملایم خود را حفظ کند و در یکی دو روز اخیر تحت گاز حرکت کرده، به طوری که قیمت سکه از

این نوع تحلیل با استفاده از «مطالعه واکنش‌ها و حرکات قیمت و حجم سهام در گذشته و تعیین قیمت و روند آینده سهم» صورت می پذیرد. تغییرات قیمت سهم با استفاده از پیشینه تاریخی و نمودار به وسیله تحلیل گر تکنیکی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. این روش زیاد مورد استفاده سفته بازان قرار می گیرد و بدهید صورت قصد دارند تا بازده مورد نظر خود را در هنگام اوج رفتن قیمت سهم زیاد کردن دهند. در واقع سرمایه گذاران با نظر کوتاه مدت از این روش بهره می جویند.

تحلیل تکنیکی (فنی)، با آزمون قیمت های گذشته و حجم مبادلات حرکت های آینده، قیمت را آینده نگری می کند. اساس این تحلیل ها بر استفاده از نمودار و رابطه های ریاضی و هندسی متمرکز است تا بدهید گونه روندهای کوچک و بزرگ بدست آید. در این راستا وقت های خریدیا فروش از راه برآورد محدوده نوسانات بازار مشخص می شود.

چرا طلا گران شده است است؟

ابوذر نجمی، کارشناس بازار طلا و ارز در گفت و گو با «ابتکار» گفت: در هفته های اخیر قیمت جهانی طلا اندکی زیاد کردن را تجربه کرده هست، ولی این عامل علت مهم زیاد کردن قیمت طلا در کشور عزیزمان ایران نیست. هم اکنون در کشور عزیزمان ایران به اصلاح اقتصادی و بازاری ، پول داغ شده است است و مردم می خواهند وارد بازارهایی شوند که بتوانند با خرید کالاهای با دوام و قیمتی، از ریزش ارزش دارایی ریالی خود جلوگیری کنند. این عنوان باعث می شود در بازه های زمانی نامشخص، افرادی که ابتدا با انگیزه های سفته بازاری وارد می شوند، به بازار یک کالای سرمایه ای هجوم بیاورند و به علت این که معاملات ارز ممنوع شده است هست، هم اکنون بازار طلا مقصد این سرمایه ها شده است هست. سپس سرمایه گذاران خرد و کلان به صورت دومینویی وارد می شوند و تا چند روز بازار داغ می ماند.

صعود قیمت طلا و حرکت های عجیب نقدینگی

او افزود: تلاش افراد در این مقاطع این است که از کم کردن ارزش دارایی خود با تبدیل آن به یک کالای دیگر جلوگیری کنند. در ادامه این مسیر قطعا در روزهای آینده شاهد آن خواهیم بود که شرکت ها به خرید کالاهای اساسی روی می آورند و قیمت آهن گران می-شود.در ماه های آینده نیز نقدینگی سیال این بازار به سمت کالاهایی با نقد شوندگی کمتر می رود. همانطور که شاهد بودیم در یکی دو هفته اخیر قیمت خودروهای خارجی رو به زیاد کردن بود که علت آن هجوم تقاضا در بازار آنهاست.

این کارشناس در خصوص احتمال ورود این نقدینگی ها به بورس گفت: جنس این پول ها، از جنس سرمایه گذاری نیست. در واقع پول-هایی هستند که تا کنون تحت عنوان سپرده در بانک ها پارک شده است بودند و به ذات ریسک گریز هستند. اکنون نیز جهت فرار از ریسک کم کردن ارزش به دنبال حفط ارزش هستند. بنابراین در کوتاه مدت وارد بورس نمی شوند، ولی تغییراتی که حرکت آنها در اقتصاد کشور ایجاد می کند، در بلند مدت باعث می شود که سوددهی شرکت های بورسی، اصلاح پیدا کند.

قیمت طلا در یکی، دو هفته اخیر روند نزولی متعادلی داشت که البته نتوانست سرعت ملایم خود را حفظ کند و در یکی دو روز اخیر تحت گاز حرکت کرده، به طوری که قیمت سکه از

نجمی در خصوص ادامه روند قیمت طلا و آینده نگری آینده این بازار گفت: آینده نگری در بازار طلا به علت این که هر روز تعداد افراد نامشخصی به دومینوی این بازار وارد می شوند، به صورت قطعی امکان پذیر نیست. به همین علت می توان گفت اظهارنظرهایی که گاهی از سوی کارشناسان و فعالان بیان می‏شود، صرفا نظر شخصی هست، مبنای علمی ندارد و تنها باعث زیاد کردن تنش و هیجانات در بازار می شود.

حال و هوای بازار آتی طلا

صعود قیمت طلا و حرکت های عجیب نقدینگی

بازار آتی سکه، یکی از بازارهای زیرمجموعه بورس کالاست که در آن معاملات سکه طلا جهت ماه های آینده بر پایه قوای تحلیل انجام می شود. گفتنی است قرارداد آتی، توافق نامه ای مبنی بر خرید و فروش یک دارایی در وقت معین در آینده و باقیمت مشخص هست. به عبارت دیگر در بازار آتی، خرید و فروش دارایی پایه قرارداد براساس توافق نامه ای که به قرارداد استاندارد تبدیل شده است هست، صورت می گیرد که در آن به دارایی با مشخصات خاصی اشاره می شود.

تازه ترین اطلاعات و آمار قرارداد آتی سکه طلا در بورس کالا جهت دوره ۹ ماهه آینده امسال نشان می دهد که با محرک زیاد کردن قیمت سکه نقدی در هفته های اخیر، قیمت قراردادهای آتی سکه طلا در تالار نقره ای نیز جهت تحویل در ماه های «تیر، شهریور، آبان و دی ماه ۹۷» نیز صعودی شد.

همچنین قیمت تسویه قرارداد آتی سکه طلا تحویل تیر ماه امسال با یک هزار و ۱۵۰ موقعیت باز به ۲ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان جهت هر قطعه سکه بهار آزادی رسیده و وقت تسویه نیز روز ۲۶ تیر ماه مشخص شده است است.

همچنین قیمت تسویه قرارداد آتی سکه طلا تحویل شهریور ماه امسال نیز با ۸۵۴ موقعیت باز با عبور از قیمت دو میلیون و ۵۸۰ هزار تومان بر اساس اطلاعات منتشر جهت تسویه قراردادها در ۲۵ شهریور ماه ۹۷ به ۲ میلیون و ۵۸۷ هزار تومان رسیده است.

افزون بر این نگاهی به سایر قراردادها نیز مشخص می کند سرمایه گذاران سکه آتی در بورس کالا، قیمت تسویه قرارداد آتی سکه طلا تحویل آبان ماه سال ۹۷ را در حالی که ۲ هزار و ۶۳ موقعیت باز ایجاد شده است با قیمت ۲ میلیون و ۶۷۲ هزار تومان معامله می کنند.

اما نقطه عطف افزایش قیمت های معاملات آتی سکه را باید دی ماه امسال اعلام کنیم به طوری که قیمت قیمت تسویه هر قرارداد سکه آتی در دومین ماه زمستان امسال از مرز ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نیز عبور کرده است.

بر این اساس معامله گران سکه آتی جهت هر قطعه سکه بهار آزادی بر مبنای تحویل در دی ماه با ۶ هزار و ۵۰۰ موقعیت باز فعلی، مبلغ ۲ میلیون و ۷۱۶ هزار تومان را در سامانه معاملاتی خرید و فروش سکه آتی بورس کالا به ثبت رسانده اند که نشان می دهد افق زیاد کردن قیمت سکه نقدی تا آخر سال ادامه دار خواهد بود.

ابتکار / سمیرا ابراهیمی

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | قرارداد | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz