مسطح نمایش هورمون دستگاه بی خوابی کم خوابی

مسطح: نمایش هورمون دستگاه بی خوابی کم خوابی استفاده نمایشگر بی خوابی هورمون ها الکترونیکی

گت بلاگز اخبار پزشکی تاثیر منفی دستگاه‌های الکترونیکی بر کیفیت خواب

به گفته محققان، استفاده طولانی مدت از گوشی‌های همراه و رایانه کیفیت خواب بازدیدکنندگان را با اختلال مواجه می‌کند.

تاثیر منفی دستگاه‌های الکترونیکی بر کیفیت خواب

تاثیر منفی دستگاه های الکترونیکی بر کیفیت خواب

عبارات مهم : نمایش

به گفته محققان، استفاده طولانی مدت از گوشی های همراه و رایانه کیفیت خواب بازدیدکنندگان را با اختلال مواجه می کند.

به گزارش ایسنا به نقل از وب سایت مدیکال نیوز تودی، پژوهشگران و محققان بسیاری همواره از تاثیرات مخرب و منفی تکنولوژی بر سلامت معنوی و جسمی بازدیدکنندگان سخن گفته اند ولی حالا گزارش های تازه حاکی از آن است که کیفیت خواب و ساعات خواب نیز با استفاده از دستگاه های الکترونیکی همچون گوشی هوشمند و رایانه دچار اختلالات فراوانی خواهد شد.

تاثیر منفی دستگاه‌های الکترونیکی بر کیفیت خواب

ساخو ماتیو – دکتر مواظبت از سلامتی و درمانگر فعال در موسسه Piedmont – در مصاحبه و گزارشی تازه اعلام کرده است که استفاده طولانی مدت و زیاد از تکنولوژی ساعات و عادات خواب افراد را مختل کرده و آن ها را به بیماری های مزمن همچون بی خوابی، توهم، فراموشی و اختلال حواس دچار می کند.

وی علت این تاثیر مخرب را نگاه افراد به نور روشن صفحه نمایش گوشی های هوشمند، لپ تاپ، رایانه، تبلت و تلویزیون می داند و بر این باور است که مشاهده طولانی مدت و زل زدن چشم به نمایشگر دارای نور روشن، بازدیدکنندگان را به بی خوابی، کم خوابی و حتی مشاهده خواب های پریشان و قطعه قطعه مبتلا کند.

به گفته محققان، استفاده طولانی مدت از گوشی‌های همراه و رایانه کیفیت خواب بازدیدکنندگان را با اختلال مواجه می‌کند.

او در تشریح این عنوان می گوید نور روشن (Bright lights) ساطع شده است از سوی صفحه نمایش دستگاه های الکترونیکی برروی میزان ترشح هورمون های متفاوت تاثیر گذاشته و ترشح هورمون ملاتونین را که مسئولیت ایجاد حس خواب و تنظیم کیفیت خواب را برعهده دارد، غیرفعال و مسدود می کند.

غیرفعال شدن این هورمون در بدن به طور قطع کیفیت خواب بازدیدکنندگان را بهم می ریزد و آن ها را دچار بی خوابی و بهم خوردگی ساعات خواب می کند.

ماتیو به کاربرانی که به ناچار از دستگاه های الکترونیکی هنگام روز و در منزل یا محل کار خود استفاده می کنند، توصیه کرد بهتر است شب ها زمانی که به اتاق خواب خود می روند و چراغ ها را خاموش می کنند، به صفحه نمایش گوشی خود در تاریکی نگاه نکنند.

تاثیر منفی دستگاه‌های الکترونیکی بر کیفیت خواب

وی همچنین پیشنهاد می کند که بهتر است بازدیدکنندگان به منظور زیاد کردن کیفیت خواب خود، حداقل از یک ساعت قبل از خواب آلود شدن، گوشی های خود را کنار بگذارند و از آن استفاده نکنند.

واژه های کلیدی: نمایش | هورمون | دستگاه | بی خوابی | کم خوابی | استفاده | نمایشگر | بی خوابی | هورمون ها | الکترونیکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz